Junior High Wrestling Schedule

No upcoming events.

JUNIOR HIGH RESULTS 2018

image7

Genoa Invite December 1, 2018

Team Results - 2nd place


Individual Results 

1st place:   Owen Miller (110), Hayden Buhro (122), Brock Mansor (160), Kenyon Adkinson (172)  Gavin Barr (205)   


2nd Place:  Tate Tomor (86)


3rd Place:  James Sanders (80)                                                                                                                                                                                 4th Place:  Braedyn Myerholtz (92), Will Rahm (104)

Oak Harbor Invite December 8, 2018

Team Results - 4th place


Individual Results - 

1st place:  James Sanders (80), Hayden Buhro (122), Broch Mansor (160), Kenyon Adkinson (172)


3rd place:  Tait Tomor (86), Owen Miller (110), Gavin Barr (205)


5th place:  Brayden Myerholtz (92), Tate Dusseau (98)


6th place:  Will Rahm (104), Christian Paul (116)

image8

Bellevue/Sandusky/Oak Harbor Tri Meet December 12, 2018

Team Results  -

Bellevue vs Oak Harbor

          60   to   19


Oak Harbor vs Sandusky

          66   to    24



Mohawk Tournament December 15, 2018

Team Results - Champions


Individual Results - 

1st place:  Christian Paul (116), Hayden Buhro (122),  Kenyon Adkinson (172), Gavin Barr (205)


2nd place:  James Sander (80), Tait Tomor (86), Owen Miller (110), Broch Mansor (160)


3rd place:  Braden Hymore (86B), Brayden Myerholtz (92),  Garrett Lindsay (172B)


4th place:  Tait Dusseau

Fassett Invitational January 5, 2019

 

Team Results - 2nd place


Individual Results - 

1st place:  Hayden Buhro (124),  Kenyon Adkinson (162), Garrett Lindsay (174)


2nd place:  Owen Miller (112), Gavin Barr (207)


3rd place:  James Sander (82), Tait Tomor (88)


4th place:  Chrisitan Paul (118)


5th place:  Tait Dusseau (100)


6th place:  Brayden Myerholtz (94), Will Rahm (106)

image9

Clyde Super Tri January 9, 2019

 

Team Results  -

Clyde  vs Oak Harbor

         60   to   27

Sandusky Perkins vs Oak Harbor

          57  to  24


The Rockets started the evening by beating Clyde but taking it on the chin  and losing to Perkins.    

Seneca East Tournament January 26, 2019

Team Results:  3rd place


Individual Results:

80 James Sanders 4th

86 Tait Tomor 3rd

98 Tait Dusseau 6th

104 Will Rahm 6th

110 Owen Miller 3rd

116 Christian Paul 3rd

122 Hayden Buhro 2nd

160 Kenyon Adkinson 1st

172 Garrett Lindsay 3th



The Rocket wrestlers came away with a 3rd place finish out of 24 teams in the Seneca East Invitational.  The Rockets crowned two champions Kenyon Adkinson (162) and Gavin Barr (205).

SBC Tournament February 2, 2019

Team Results:   2nd in Bay Division, 4th overall


Individual Results:

98 Tait Dusseau 2nd

110 Owen Miller 2nd

160 Kenyon Adkinson 2nd

80 James Sander 3rd

122 Hayden Buhro 3rd

172 Garrett Lindsay 3rd

HWT Caleb Bouyer 3rd

205 Gavin Barr 4th

104 Will Rahm 5th

128 Jacon Sandwisch 6th